ÜRÜNLERİMİZ

Biyogüvenlik Kabini

EFLAB ANSI 49 ve EN12469 sertifikalı Sınıf I ve Sınıf II Biyogüvenlik Kabinleri üreterek laminar hava akışı ve HEPA filtrasyonunu kullanarak ürün kalitesi üzerinde optimum kontrol elde etmek için çalışırken, personel kalitesi, ürün ve çevre koruma sağlar. 

Sınıf 2 Biyolojik Güvenlik kabini personel, çevre ve ürün koruması gerekliliklerini karşılamalıdır. Hava akışı, ön açıklık vasıtasıyla çalışma odasına çekilir ve tezgahın altında devam eder ve arka plenuma çıkar, burada aşağı akış sağlamak için% 70'i ana HEPA filtresinden devridaim edilir ve% 30'u HEPA filtresinden çıkar egzoz. Dikey laminer akış Biyolojik Güvenlik Kabini, içeri akış yoluyla operatör koruması, aşağı akış yoluyla ürün koruması ve filtrelenmiş egzoz yoluyla çevre koruması sağlar.

Biyolojik Güvenlik Kabini, Avrupa standardı EN 12469'a göre çift HEPA filtrelerle donatılmıştır. Ayrıca DIN 12980'e göre üçlü filtrelerle de üretilebilir. Üçlü HEPA filtre sistemi, çalışma odasındaki havanın iki ana HEPA filtresi setinden geçmesi gerektiğinden, olası çapraz kontaminasyonun ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu, üçlü filtre kabinini sitostatik, virüs manipülasyonu ve kategori 3 patojenler gibi tehlikeli maddelerle çalışmak için ideal kabin seçimi yapar. Üçlü filtre Biyolojik Güvenlik Kabini'nin daha önce dekontaminasyona gerek olmadığından servisi daha kolaydır.

Sınıf 2 Biyolojik Güvenlik Kabini üç temel özelliğe sahiptir:
Dikkatli bir şekilde sürekli içeri doğru hava akışına sahip bir ön açıklık.
Çalışma alanında HEPA filtreli, dikey, tek yönlü hava akışı.
Odaya HEPA filtreli egzoz havası veya harici bir özütleme sistemine bağlı egzoz.
Sınıf II tasarımları farklı hava akışı düzenleri, hızları, HEPA hava filtresi konumu, havalandırma oranları ve egzoz yöntemlerine izin verdiğinden, Sınıf II güvenlik kabini varyantlarını ayırt etmek için bir tür sınıflandırma gereklidir.
Sınıf 2 Biyolojik Güvenlik Kabinleri Çeşitleri

Yapılarına ve konfigürasyonlarına göre iki farklı tip (Tip A ve Tip B) vardır.
Bunlar, ortak hava plenumundan devridaim edilen havanın havanın yüzdesine göre sınıflandırılır. Buna ek olarak, dolaplar farklı egzoz araçlarına sahiptir, burada bazıları doğrudan laboratuvara geri gönderilebilir, diğerleri ise kanal yoluyla harici bir havalandırma sistemine hava verebilir.
A Tipi dolaplar, kabin içinde hava dolaştırıldığı için herhangi bir uçucu veya toksik kimyasalın bulunmadığı mikrobiyolojik araştırmalar için uygundur. Bu kabin tipi ayrıca A1 ve A2 tiplerine alt tiplidir.

A1 Biyolojik Güvenlik Kabini
HEPA filtreli aşağı akış.
Havanın% 70'i kabin içinde devridaim edilir.
HEPA filtrelenmiş havanın% 30'u laboratuvara veya dış atmosfere verilir.
 HEPA filtrelenmiş hava, yüksük tipi kanal bağlantısıyla laboratuvara veya dış atmosfere geri gönderilebilir.
 Alternatif olarak biyolojik olarak kontamine pozitif basınçlı plenuma sahiptir.
A2 Biyolojik Güvenlik Kabini
HEPA filtreli aşağı akış.
Havanın% 70'i kabin içinde devridaim edilir.
HEPA filtrelenmiş havanın% 30'u ya bir yüksük kanalı bağlantısıyla laboratuvara ya da dış atmosfere boşaltılır.
Biyolojik olarak kirlenmiş plenum negatif basınç altında veya negatif basınç ile çevrilidir.
  • Hava akışı:% 30 Egzoz
  • Dokunmatik  Elektronik Kontrol Sistemi
  • HEPA Filtreler 
  • 12469 Standartlarına uygun üretim
  • Dokunmatik kontrol panelinde filtre ömür saati, UV ömür saati, cam açma kapama, fan kontrolleri, fan verimleri, ön cam bariyerlerinin kondisyonu, tüm alarmlar, UV geri sayım zamanlaması, cihaz total çalışma süresi, dokunmatik PLC ekranında takibi olanağı bulunmalıdır
  • İstenilen ölçülerde üretim yapılmaktadır
  • Standart üretim ölçüleri 90cm,120cm,150cm,180cm 
  • CE ISO ve 12469 Sertifikaları